מחלום למציאות.
איך מתכננים בית או עסק?

תהליך השיפוץ הוא ארוך ומורכב ולרוב מלווה בחששות ובאי ידיעה: ממה מתחילים? למי פונים? מה צריך לעשות? מה כדאי לעשות?

בסטודיו פרקליטורה תכננתי ועיצבתי כבר מעל ל-3,000 מ"ר של בתים ועסקים. כיצד אני מובילה בביטחון ובמקצועיות את הפרויקטים? לראשונה, אני חושפת את תהליך העבודה, מהתכנית ועד חנוכת הבית!

01

לפני הכל: מתודה

"אין עיצוב ללא משמעת. אין משמעת ללא אינטליגנציה" (סטיב ג'ובס)

אני ניגשת לכל פרויקט עם חשיבה מתודית ושיטת עבודה מותאמת אישית. המתודה שלי מבוססת על ניסיון בן 13 שנים והיא מאפשרת לי לעצב בתים ועסקים במקסימום יעילות, שמובילה לתוצאות מדויקות.

העבודה באמצעות מתודה, והדגש שאני מעניקה לרצינות, העמקה וחשיבה אנליטית וסדורה, מקנים את הביטחון, שמאפשר חופש פעולה וביטוי מלוא היצירתיות.

02

שלב התכנון המוקדם

מיד בתחילת התהליך, אשלח אליך שאלון צרכים מקיף, בו אבקש ממך לספר ולפרט על סגנון החיים שלך, על הצרכים הפונקציונליים שלך, על טעמך אישי, ולא פחות חשוב – על החלומות שלך.

בהתבסס על תשובותיך, בשאלון ובפגישה, אבנה פרוגרמה, שהיא למעשה מערך העקרונות, המגדיר את ההנחיות ואת מסגרת התכנון לבית שלך.

עם גיבוש הפרוגרמה וקבלת קובץ מדידה ממודד, אכין עבורך חלופות לתכנון. חלופות אלה יתחשבו גם בנתונים הפיסיים של הבית (מימדים, כיווני אויר, מיקום ונוף), וגם בצרכים וברצונות שלך.

התכנון יכלול התייחסות לפונקציות השונות בבית, להתנהלות בו, למימדי החללים השונים, למיקומם, לאינטראקציה ביניהם, למעברים מחלל אחד למשנהו, לזוויות הראייה וכן למיקום הריהוט.

החלופות התכנוניות יוצגו בפניך בפגישה אישית ולאחר בחינה משותפת, נבחר את החלופה המועדפת.

03

שלב אישור החלופה התכנונית

אערוך את התוכנית הסופית של החלופה הנבחרת והיא תובא לאישורך. זו התוכנית המאושרת שתלווה אותנו לכל אורך הדרך, עד לחנוכת הבית.

04

שלב מכרז הקבלנים

בהתבסס על התוכנית המאושרת, אכין עבורך "רשימת עבודה לקבלן" (מכונה גם "כתב כמויות אדריכלי"), שהיא מסמך המרכז את כל רכיבי העבודה בפרויקט. המסמך יפרט כמויות, חומרים ומיקומים וילווה בתוכניות עבודה למכרז. המסמך בליווי התוכניות יופץ בין קבלנים שונים לבחירתך – לרבות קבלנים המומלצים על ידי, על סמך ניסיון עבודה משותף ארוך שנים – לקבלת הצעות מחיר ובחירת קבלן מבצע. הצעות הקבלנים יאפשרו לדייק את ההערכה התקציבית לפרויקט, כך שיהיה ידוע מראש בדיוק לאן הולכים.

כדאי לדעת: מומלץ להקדים ולבחור חומרי גמר בטרם המכרז, במטרה להגיע לדיוק מירבי בהצעות המחיר.

05

שלב התכנון המפורט: תוכניות העבודה

לאחר המכרז ובחירת הקבלן, אכניס במידת הצורך עדכונים בתוכניות העבודה ואפיק סט תוכניות עבודה, לפיהן תתבצענה עבודות הקבלן ואנשי המקצוע השונים.

06

שלב הבחירות והרכישות של חומרי הגמר

לאחר גיבוש קונספט עיצובי, נבקר בחנויות וחללי תצוגה על מנת לבחור ריצופים, חיפויי קיר, צבעים לקירות, דלתות פנים, אלומיניום לחלונות, כלים סניטרים וברזים.

07

שלב תכנון ורכישת המטבח

בהתבסס על שאלון הצרכים והפגישות, נגדיר צרכים, העדפות וחלומות גם בנוגע לתכנון המטבח. נגדיר את מימדיו, את יחסו במרחב אל שאר חלקי הבית, את חומרי הגמר שלו ואת צבעו.

זו הבחירה שלך האם לרכוש מטבח מחברת מטבחים או מנגר. אם יבחר נגר, אפיק עבורך תוכנית מטבח מפורטת.

08

השיפוץ מתחיל!

הקבלן ואנשי המקצוע יגיעו לביתך לביצוע העבודות. אני אעמוד לרשות הקבלן ואנשי המקצוע בכל שאלה או ענין שיתעוררו במהלך השיפוץ. בנוסף אגיע לביתך בנקודות קריטיות בתהליך, כגון: סימון נקודות חשמל ואינסטלציה, הנחת שורה ראשונה של ריצוף, וכן אגיע לשם פיקוח על התאמת העבודות המתבצעות לתכנון.

09

שלב ההום סטיילינג – הרמוניה בין אלפי פריטים

השיפוץ הסתיים, הבית מנצנץ. כעת הגיע הזמן להכניס בו נשמה.

אנו נגדיר קונספט עיצובי לבית, בהתחשב בהעדפותיך וטעמך ובעזרת תמונות השראה שיאספו ברשת. לאחר מכן נצא לבקר בחנויות על מנת לבחור גופי תאורה, ריהוט, שטיחים, וילונות ושאר פרטי אקססוריז, אשר יעניקו אופי וחמימות לבית.

10

תם ונשלם.

עכשיו נשאר רק ליהנות ולחיות את החלום – לגור בבית שמייצג אותך!