קטגוריות

פוסטים נוספים

מי יתכנן את המטבח שלי?

מיכל לורנץ פרקליטורה 02 8

המטבח הוא החדר הכי 'עובד' בבית: בישול, נקיון, אחסנת מזון, אכילה – אלה רק מקצת הפעולות שאנו מבצעים בו מידי יום.

מטעם זה, התכנון הפונקציונלי של המטבח הוא כל כך חשוב וקריטי!

בידי מי, אם כן, כדאי להפקיד את מלאכת התכנון של המטבח שלכם? חברת מטבחים או מעצבת מטעמכם?

אבחן את השאלה מכמה זוויות:

ראשית, היקף התכנון:

בעוד שחברת המטבחים מתמקדת בתכנון שטח המטבח בלבד, אני כמעצבת פנים, רואה ומתייחסת אל התמונה המלאה – כל מבנה הבית!

אני בוחנת את הקשר שבין המטבח לבין שאר חלקי הבית: מהו גודלו היחסי? איך נכון לתכנן את המעברים אליו וממנו? איזה קווי מבט כדאי ליצור? עד כמה הוא סמוך לאיזורים אחרים, כמו פינת האוכל או הסלון, ומה יחסו אליהם? עדיף שיהיה פתוח? או אולי סגור? האם נכון למקם בו אי?

חשוב מאוד, אם כן, לבחון את המטבח לא באופן מנותק, אלא כחלק אינטגרלי מהמארג הביתי השלם. רק כך אפשר להגיע לתכנון האופטימלי!

שנית, תכנון מותאם אישית:

אי אפשר לתכנן מטבח מבלי לדעת עבור מי הוא מתוכנן. כדי לתכנן את המטבח שמתאים לכם  ולסגנון החיים שלכם, צריך להכיר אתכם לעומק.

בעוד שחברת המטבחים זוכה להכירכם רק בפגישת המכירה, אני כמעצבת פנים עושה עבודת מחקר מקדימה: בעזרת שאלון דיאגנוסטיקה ומקיף ופגישה אישית, אני לומדת להכיר אתכם – מי אתם? כמה אתם? האם אוהבים לבשל? איך אוהבים לבשל? כמה שעות מבלים במטבח? האם מארחים בו? כמה מקום אחסון צריכים? עבור איזה מכשירים וכלים? ועוד כהנא וכהנא שאלות, שעוזרות לי להבין מהו המטבח המיטבי עבורכם.

שלישית, אפשרות השוואת מחירים:

תוכניות המטבח של חברת המטבחים, ימסרו לידכם רק לאחר שביצעתם הזמנה בפועל של מטבח (הווה אומר-שילמתם), מאותה חברת מטבחים. תרצו לפנות גם לחברה אחרת? תצטרכו לחזור על הפגישה המייגעת מול חברת מטבחים נוספת.

לעומת זאת, עם התוכניות האופטימליות, שאני אפיק עבורכם, תוכלו לגשת לכל יצרן מטבחים – החל בחברות מטבחים שונות וכלה בנגרים פרטיים – לערוך השוואת מחירים וכך לחסוך בעלויות!

 

הבנתם את התמונה, נכון? 😉

דברו איתי. זה הצעד הראשון למטבח המושלם עבורכם!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.