הדבר היחיד החשוב בעיצוב הוא איך הוא קשור לאנשים

(ויקטור פפאנק)

מאחורי כל בית ומשרד יש לקוחות, ומהם מגיעות ההמלצות.

"הגענו אלייך בהמלצת חברים והתחברנו בו במקום, הן ברמה האישית והן בפן המקצועי. ליווית אותנו בכל תהליך בניית הבית ואפילו המשכת לייעץ הרבה זמן אחרי שכבר עברנו. השתדלת והצלחת, למזג בין בקשותינו העיצוביות כלקוחות, וראייתך כמעצבת. הבאת את הפתרון הפונקציונלי והאולטימטיבי לכל פינה, אשר בסיום התהליך, התהווה לכדי הרמוניית עיצוב נינוחה ועוטפת, שכיום אנו קוראים לה "הבית". תודה על העבודה הנהדרת, על המסירות ומקצועיות וכל זה בליווי חוש הומור ואנרגיות טובות."

מרינה גנטמן

"ההחלטה האם לקחת מעצבת פנים, לא הייתה פשוטה, שנים היינו מעצבים "עשה זאת בעצמך" וככה הבית הראשון שלנו נראה … מרגע שקנינו את הבית שלנו ידענו כי אנו רוצים להפוך אותו לבית חלומותינו. כל מי שבונה בית (ועוד בפעם הראשונה) יודע כי רף החששות גבוה במיוחד, אך מיכל הייתה לנו למצפן מן הרגע הראשון. כבר בפגישה הראשונה, הבנו שמיכל היא מקצועית, מדברת לעניין, קלילה, רגועה ויחד עם זאת מפוקסת מטרה. ההתלבטות שלנו הייתה מאוד קצרה, חתמנו על הסכם ויצאנו לדרך משותפת. ואיזו דרך זאת הייתה, מסע של ממש! מהסקיצות הראשונות, ודרך כל הביורוקרטיה של היתר בניה, התמודדות עם אתגרים (ניצול נכון של המרחב, איך מתכננים כדי שיכיל את כל מה שאנו רוצים). ברגע שקיבלנו את ההיתר, התחלנו ממש לרוץ בפרויקט. מיכל ליוותה כל אחד מהשלבים – תכנון, תאורה, בית חכם, נישות דקורטיביות, מקומות אחסון, נגרות. מיכל גם ליוותה אותנו בצורה מעולה בחלק האהוב עלי באופן אישי, בחירת חומרים, צבעים, טפטים, תאורה ועוד מיליון פרטים שבלעדיהם הבית לא שלם. ליווית אותנו במשך שנתיים לפחות! כשאת נינוחה (גם כשאת רבה עם קבלן), מקצועית בצורה יוצאת דופן, מפוקסת ולא נותנת לנו להתפזר, מקור ידע נרחב בנושא אנשי מקצוע שונים, לא מתפשרת על שום דבר, ולא מוותרת לשום אתגר. היום, אחרי שאנו גרים כבר כמה שנים בבית, החלטנו לבנות את עלית הגג, לא הייתה שום התבלטות עם מי אנו עושים את הפרויקט הזה – עם מיכל!"

אינה ודניאל רחמנוב

"רובנו נחלקים לשני סוגי אנשים: אוהבי ומתלהבי הליך שיפוץ ביתנו, ולעומתם ה"בלתי מתלהבים", כשכל אחד וסיבותיו. ובכן, כמי שמשתייכת לסוג השני, דחיתי את שיפוץ ביתי ואז הגיע הרגע. למזלי עם הגע הרגע זכיתי להכיר את מיכל. לאחר המלצות חמות וראייית עבודות נפלאות בחרתי במיכל ללוות אותי בפרוייקט. וכך, למרבה הפלא נסחפתי גם אני בהתלהבות העשייה והשיפוץ. הליך השיפוץ היה מורכב, אך מיכל בסבלנות אין קץ ותוך רגישות רבה לצרכי כלקוחה גיששה, דחפה, יזמה ובעיקר לא חסכה מזמנה. ביסודיות, הקפדה והתלהבות זרם הביצוע בצורה נעימה והרמונית, המשתקפת נהדר במוצר הסופי. ועל כך תודתי והמלצתי החמה."

ד"ר טליה גלפנד

"כשקנינו דירה ידענו שני דברים, האחד שנצטרך עזרה בעיצוב ובתכנון שלה והשני – שאחד הדברים החשובים לנו ביותר הוא שכל מי שיכנס אלינו הביתה, ירגיש מיד שהוא נכנס לבית שמשקף אותנו. תהליך העיצוב עם מיכל, שהתוצאות שלו עלו בהרבה על הציפיות שלנו, היה נעים, מקצועי ומרגיע. קודם כל, מיכל הכירה אותנו והבינה את הציפיות והרצונות שלנו, את אופן קבלת ההחלטות שלנו ופשוט אותנו כבני אדם. בשלבי התכנון קיבלנו הסברים רציונליים לעיצובים השונים שהוצגו בפנינו ובשלב הרכישות קיבלנו עזרה חיונית להכרעה בהתלבטויות. הבחירה במיכל הייתה אחת ההחלטות שאנחנו הכי שלמים איתה והשרתה עלינו ביטחון ורוגע. הבעיה היחידה היא שמרוב שאנחנו שמחים וגאים בתוצאה, אנחנו לא מפסיקים לארח…"

אנה ועופר פסלר-בכמן
"אז כמו שהקלישאה אומרת, אנחנו זוג הורים עם שתי בנות אשר רכשו את בית החלומות שלהם – בית פרטי ביישוב פסטורלי בעמק יזרעאל.
האריזה הייתה מהממת, אך התכולה שלה דרשה שיפוץ מסיבי. החיסרון הגדול – לרשותנו עמד זמן מוגבל של כחודש לשיפוץ והיעד לתחילת העבודה היה די מיידי.
התחלנו לחפש בקדחתנות מעצבת פנים תותחית שתצליח להגשים את חלומנו ולא פחות חשוב לנהל את ההרפתקה שאנו יוצאים אליה במהירות ובמקצוענות. כאן נכנסת לתמונה מיכל לורנץ מסטודיו פרקליטורה.
למיכל הגענו דרך המלצות של מכרים ולאחר שיחה טלפונית עמה מלאת חיוכים ואופטימיות קבענו פגישה פרונטאלית. מרגע זה למעשה מיכל נכנסה לחיינו, וכשאנחנו כותבים חיינו אנו מתכוונים גם לחיי כל בעלי המקצוע שליוו אותנו בתהליך. כבר מהפגישה הראשונה שערכנו, מיכל ידעה להפיח חיים בחלומות שלנו, אך יחד עם זאת ולא פחות חשוב, להוריד אותנו לקרקע היכן שנדרש – הן מבחינת עלויות והן מבחינת לוחות הזמנים. התהליך בליוויה היה כ"כ מדויק ומסודר, כל שלב טמן בחובו יעדים שנכבשו זה אחר זה. התוכנית העיצובית שלה כללה רעיונות כה יצירתיים שלא נתקלנו בהם באף מקום במדיה, מלאי מקוריות וחדשנות. החיוך ואורך הרוח, התקשורת הקולחת מול בעלי המקצוע והספקים, שיחות ההרגעה בעת הצורך (והיה הרבה צורך☺), הנוכחות – כל אלו יחדיו בניצוחה של מיכל לורנץ הפכו את חווית השיפוץ שלנו לחיובית ומוצלחת.
זו ההזדמנות שלנו לומר לך מיכל – המון, המון תודה.
תודה שקרמת עור וגידים בחלום שלנו והפכת את האריזה על כל תכולתה למושלמת.
מעריכים ומוקירים."
דיקלה ותומר בן שבת

"למיכל יש חשיבה אנליטית חדה מצד אחד, אבל גם הבנה כי השלם תמיד גדול מסכום חלקיו. הסיפא מבטאת תפיסה אסתטית. ניכר לכל שהיא מאד אוהבת את עבודתה ויש הרבה תשוקה ביסודה. לכך נוסף גם מימד של מקצוענות, בראש ובראשונה בקיאות מופלגת בפרטים טכניים ואחרים, וגם הבנה שפתרון של מצב, בעיה או היענות לאתגר מחייב מבט כולל ומרובד על המצב. בנוסף, מיכל ניחנת ברגישות והבנה עמוקה לאופי התהליכי של עיצוב, לרבות היכולת האמפטית לחוש ולהבין את הזולת, רגישותו, מסכת חייו, לעתים גם עוורונו היחסי לגבי דבר-מה. היא אינה אוכפת סכימות או סגנון, אינה מדכאת רצונות או מאוויים. אם נדרש עדכון של מה שמבוקש, היא משיגה זאת באופן דיאלוגי. היא סבלנית, נאמנה, ושותפה אמיתית למסע."

ד"ר ערן גוטר